Poslední mince ze série Austrian Railways

3.6.2009

Poslední mince ze série Austrian RailwaysSérii uzavře mince nazvaná The Train of the Future a vyjde 9. září v nákladu 50 000 mincí v proof kvalitě. Na minci je zobrazen Railjet, nový vysokorychlostní vlak. Na reverzu je zobrazeno vlakové nákladní depo.


20 euro - The Train of the Future

20 euro - The Train of the Future

Galerie mincí ze série

Railjet

Railjet nebo také s marketingovým označením psáno s malým písmem railjet, je nový vysokorychlostní vlak Rakouské spolkové dráhy (ÖBB), který zahájil provoz dle jízdního řádu na přelomu let 2008/9.

Railjet je vlaková souprava typu Viaggio Comfort, která má maximální cestovní rychlost 230 km/h, 185 metrů délky (bez lokomotivy), 330 tun váhy, 408 sedadel. Standardně je v soupravě spojeno sedm vozů plus elektrická lokomotiva řady Taurus Rh 1216. V soupravě jsou použity vzduchově vypružené vysokorychlostní podvozky SF400, vícesystémový centrální zdroj energie s technologií IGBT, vozové skříně s odlehčenou ocelovou konstrukcí.

Rakouský railjet je rozdělen do tří tříd: ekonomické, první třídy (business) a nejvyšší třídy premium. Premium třída je vybavena koženými sedačkami s přípojkami do elektrické sítě. Imobilním cestujícím je k dispozici vestavěná pojízdná plošina u nástupních dveří či dotykové ovládací prvky. Celá souprava je vybavena klimatizací a podrobným informačním systémem. Výrobcem vlaku je společnost Siemens, Vídeň.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Railjet

Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekenglish Facebook